Interesante

Interesante

Interesante
Interesante
Interesante
Interesante
Interesante
Interesante
Interesante
Interesante
Interesante
Interesante

Interesante

Gjumi i pazakonshëm i kinezëve (FOTO)
0

Gjumi i pazakonshëm i kinezëve (FOTO)

June 25th, 2017 | by PortaliOnline
Kinezët përshkruhen si punëtorë të mëdhenj, por dhe si gjumashë të rëndë. Megjithatë, e mira e tyre është se ata, mund të flenë kudo – mbi shkëmbinj, mbi ulëse, mbi karrocë, nën makinë, mbi makinë, mbi...
Horoskopi ditor, 25 qershor 2017
0

Horoskopi ditor, 25 qershor 2017

June 25th, 2017 | by PortaliOnline
Dashi Gjatë kësaj dite do e shijoni më shumë se kurrë ëmbëlsinë dhe rehatinë e të qenit në një lidhje. Nuk do dëshironi të ndaheni për asnjë çast nga partneri/ja sepse vetëm në krahët e tij gjeni ngrohtësinë...
Projekti i çmendur: Një qytet në Mars
0

Projekti i çmendur: Një qytet në Mars

June 24th, 2017 | by PortaliOnline
Nga Norvegjia, astrofizikanti i famshëm britanik, Stephen Hawking ripërsëriti thirrjen e tij se njeriu duhet të “përgatisë valixhet” për t’u larguar nga ky planet nëse nuk dëshiron zhdukjen. Hawking shprehet shumë...
NASA ka zbuluar jashtëtokësorët
0

NASA ka zbuluar jashtëtokësorët

June 24th, 2017 | by PortaliOnline
“Haktivistët” e grupit më të madh të hakerave në rrjet, të njohur si “Anonymous” në videon e radhës të hedhur në qarkullim pretendojnë se janë në dijeni të disa dosjeve dhe dokumentave për...
Këto janë disa nga mënyrat si ta pengoni partnerin tuaj t’u tradhtojë
0

Këto janë disa nga mënyrat si ta pengoni partnerin tuaj t’u tradhtojë

June 24th, 2017 | by PortaliOnline
Meshkujt janë të lindur të bredhin poshtë e lart dhe të rrallë janë ata të cilët arrijnë t’u rezistojnë “magjive” të femrës tjetër. Mirëpo, nuk bën të çani kokën shumë rreth asaj se a do t’ju...
Horoskopi ditor, 24 qershor 2017
0

Horoskopi ditor, 24 qershor 2017

June 24th, 2017 | by PortaliOnline
Dashi  Plutoni dhe Marsi do ua ndërlikojnë paksa punën në jetën tuaj në çift sot. Do debatoni me partnerin/en për disa detaje dhe kjo do iu mërzitë. Beqarët nuk do e mbajnë gjithë kohën mendjen tek krijimi i një...
Çfarë thonë ​filozofët për lumturinë?
0

Çfarë thonë ​filozofët për lumturinë?

June 23rd, 2017 | by PortaliOnline
Nga Aristoteli te Kanti dhe Niçe: Kështu filozofët e përcaktojnë në mënyra të ndryshme lumturinë. Pikëpamjet e Aristotelit për lumturinë Aristoteli thoshte “Lumturia varet nga vetja jonë” dhe besonte se lumturia...
Sasia e lartë e sheqerit mund të jetë një nga arsyet pse nuk mbeteni shtatzënë
0

Sasia e lartë e sheqerit mund të jetë një nga arsyet pse nuk mbeteni shtatzënë

June 23rd, 2017 | by PortaliOnline
Sindroma policistike ovariane prek 21% të grave dhe gati 70% e tyre nuk diagnostifikohen asnjëherë. Kjo sëmundje paraqet një numër simptomash, duke nisur që nga pjelloria e reduktuar, ovulacioni i munguar, ndryshimet e...
Horoskopi ditor, 23 qershor 2017
0

Horoskopi ditor, 23 qershor 2017

June 23rd, 2017 | by PortaliOnline
Dashi Kushtojini vëmendje maksimale sferës profesionale, për shkak se ka jo pak nervozizëm dhe presion, të cilin nuk do dini si ta menaxhoni. Në familje, euforia është në maksimum dhe do të dini si të përballoni çdo...
Microsoft- i pranon se po ndal antivirusët tjerë në sistemin Windows 10
0

Microsoft- i pranon se po ndal antivirusët tjerë në sistemin Windows 10

June 22nd, 2017 | by PortaliOnline
Microsoft ka pranuar së fundmi se çaktivizon programet anti-virus të përdoruesve të Windows PC, pas ankesës së një kompanie të sigurisë kibernetike në Komisionin Evropian.    Padia kundër Microsoft ishte ngritur nga...