Sport

Sport

Lajmet nga Sporti Vendor dhe i Huaj mund ti gjeni ketu..

Sport
Sport
Sport
Sport
Sport
Sport
Sport
Sport
Sport
Sport

Sport

De Biasi nuk e përjashton mundësinë që nëse e thërret Kosova ai të thotë “Po”
0

De Biasi nuk e përjashton mundësinë që nëse e thërret Kosova ai të thotë “Po”

June 24th, 2017 | by Uran
“Deri tani nuk më ka telefonuar njeri dhe nuk mund të trokas unë dhe t’u them: ‘Po vij”, kështu është përgjigj De...
Skënderbeut i heqet titulli kampion, ndëshkohet edhe me 5 dënime tjera
0

Skënderbeut i heqet titulli kampion, ndëshkohet edhe me 5 dënime tjera

June 23rd, 2017 | by Uran
Komisioni i Etikës është mbledhur sot dhe ka marrë vendimin në lidhje me klubin Skënderbeu. Korçarëve iu është hequr...
Messi i shpëton burgut, paguan gjobën
0

Messi i shpëton burgut, paguan gjobën

June 23rd, 2017 | by Uran
Messi driblon edhe burgun. Ylli argjentinas i shpëton dënimit me heqjen e lirisë pasi dënimi me 21 muaj burgim që mori pasi...
Xhaka i propozon martesë të fejuarës dhe merr PO-në
0

Xhaka i propozon martesë të fejuarës dhe merr PO-në

June 23rd, 2017 | by rexhep
Granit Xhaka duket se ka shënuar “golin” më të rëndësishëm në karrierën e tij. Mesfushori shqiptar i ka...
Ky është izraeliti i Kukësit, lojtar me kualitet që godet mirë portën VIDEO
0

Ky është izraeliti i Kukësit, lojtar me kualitet që godet mirë portën VIDEO

June 22nd, 2017 | by Uran
Siraj Nassar, një mesfushor me tipare sulmuese, i cili ka luajtur me Hapoel Bnei Sakhin dhe është një futbollist me kualitet...
Vokrri e Salihu emërohen në organet e UEFA-s
0

Vokrri e Salihu emërohen në organet e UEFA-s

June 22nd, 2017 | by Uran
Pas pranimit të FFK-së në UEFA një vit më parë, krerët e FFK-së përkatësisht presidenti Fadil Vokrri dhe sekretari i...
31 vjet nga koha kur Maradona shënoi golin me dorë kundër Anglisë VIDEO
0

31 vjet nga koha kur Maradona shënoi golin me dorë kundër Anglisë VIDEO

June 22nd, 2017 | by Uran
Më 1986 u mbajt Kampionati Botëror i Futbollit, ‘Mexico 1986’, ndërsa më 22 qershor të atij viti u zhvillua çerefinalja...
Inzaghi, kandidat për stolin e Kombëtares shqiptare
0

Inzaghi, kandidat për stolin e Kombëtares shqiptare

June 22nd, 2017 | by Uran
Një tjetër emër i njohur nga shkolla italiane e futbollit del në skenë për postin vakant të trajnerit të Shqipërisë....
Becker falimenton,  banka i “rrëmben” pronën në Mallorca
0

Becker falimenton, banka i “rrëmben” pronën në Mallorca

June 22nd, 2017 | by Uran
Momente të vështira në jetën e Boris Becker. Një Gjykatë e Londrës ka deklaruar falimentimin e ish numrit 1 të tenist...
Borussia Dortmund i jep ultimatum Aubameyangut
0

Borussia Dortmund i jep ultimatum Aubameyangut

June 22nd, 2017 | by Uran
Pierre-Emerick Aubameyang nuk ka shumë kohë të mendohet rreth të ardhmes. Sulmuesi nga Gaboni, Pierre-Emerick Aubameyang...